menu Calculla

menu Calculla
matematyka
fizyka
finanse
dom
zdrowie
praca
informatyka
tekst
kalkulator
przelicznik
tabelka
- POKAŻ WSZYSTKIE -Kemu Network
Tooschee Portfolio · GeekHall · Professional Landing Pages · MMS · smiech-net · free proxy templates ·
58 kalkulatorów online
News:
2015.03.29
  Ludzie albo je w pełni rozumieją i używają w życiu codziennym albo zupełnie nie mają pojęcia o co w tym chodzi i unikają jak mogą. Procenty - czyli świetny sposób określania części/kawałka jakiejś ilości/liczby. Stworzyliśmy kalkulator procentów, żeby ułatwić posługiwanie się procentem w życiu codziennym.
2015.03.11
  Nowy kalkulator procentu składanego: Oblicza przyszłą wartość odłożonych pieniędzy zakładając, że uzyskane odsetki będą reinwestowane, czyli dodawane do kapitału. Może to być lokata albo inna inwestycja - to nie ma większego znaczenia - wystarczy jeśli wiemy jaka będzie roczna stopa zwrotu (oprocentowanie lokaty).
2015.02.21
  Nowy kalkulator w sekcji kalkulatorów finansowych, choć tym razem o finansach z przymrużeniem oka: Kalkulator Milionera. Życzymy Ci, abyś szybko odłożył swój pierwszy milion - nieważne czy złotych, dolarów czy euro ! (byle nie dolarów Zimbabwiańskich)
2015.02.14
  Nowy kalkulator: narzędzie dla elektroników kalkulator do kolorowych pasków na rezystorach.
Cena za powierzchnię
Kalkulator kosztu kawałka powierzchni. Oblicza cenę ziemi/gruntu, powierzchni lokalu/podłogi, kosztu położenia kafelek, ilości nasion trawy potrzebnej do zasiania, ilości farby do pomalowania ściany... Policzy każdą wartość zużycia/kosztu/czynności zależną od powierzchni określoną w dowolnych jednostkach.
Zastosowanie
Czasem ceny mieszkań/gruntu czy koszty pomalowania ściany mogą być podane w jednych jednostkach, a wielkość tego mieszkania/gruntu/ściany w innych.
Może być trudno połapać się jak przeliczać za jednym zamachem jednostki, ceny itp. - czyli mieszankę metrów, akrów, hektarów, arów i innych...

Ten online-owy kalkulator pomaga obliczać koszty, gdy mamy podane wartości w różnych jednostkach.

Przykłady użycia:
  • do obliczenia ceny gruntu, znając jego cenę cząstkową (na przykład za ar, za hektar) i wielkość (np. w metrach kwadratowych)
  • do obliczenia ceny za metr mieszkania - gdy znasz metraż i cenę całości
  • gdy chcesz wiedzieć ile potrzebujesz kupić farby, żeby wymalować x metrów ściany, gdy zużycie wynosi tyle, a tyle na metr
  • aby stwierdzić, ile potrzebujesz kleju, żeby położyć kafelki, tapety, itp.
  • żeby wyliczyć ile nasion trawy Ci potrzebne do wysiania trawnika
Weź pod uwagę, że cena (koszt) za kawałek powierzchni, to to samo co zużycie materiału na daną jednostkę - bo co za różnica czy liczymy w złotówkach, euro lub dolarach, czy w kilogramach, tonach albo litrach.

Ten kalkulator napewno przyda się szczególnie osobom, które właśnie nabywają ziemię, budują dom, kupują mieszkanie... Policzenie relacji metrażu do ceny zajmuje tu tylko chwilkę !

Cena (koszt, zużycie) za jednostkę powierzchni

Ile kosztuje jednostka powierzchni:
?
Jaka to jednostka:

Wielkość powierzchni

Ile jest powierzchni:
?
W jakiej jednostce podajesz powierzchnie:

Cena całości

Cena całej powierzchni:
?

Tagi:
cena_ziemi · cena_gruntu · koszt_powierzchni

Tagi do wersji anglojęzycznej:
area_price · land_cost · land_price